מי מבצע בדיקת תמא 38

מי מבצע בדיקת תמא 38

כשמדובר בנושא של התחדשות עירונית אנו בעצם משיגים שני דברים בעת ובעונה אחת. חידוש ושדרוג תשתיות עירוניות ולהעניק לתושבים דיור איכותי ובעל ערך רב. הבנייה תתבצע ע"י מהנדס בניין מקצועי של גלאור בהתאם לתקן של תכנית תמ"א 38  שמטרתה היא גם  בניה בתקן המחמיר נגד רעידות אדמה .התכנית מיועדת להשבחת פרויקטים שונים ובמיוחד מדובר פה על בנייני דירות. יש יתרון נוסף בכל נושא התכנית של התחדשות עירונית שבמסגרתה ינוצלו עתודות הקרקע במלואן. גם הסוגיה של מבנים ניידים עולה על הפרק במסגרת התכנית  של ההתחדשות העירונית. יתרונותיהם של מבנים ניידים, זה הליך בנייה קצר, עלויות נמוכות ביחס לבנייה רגילה. הבנייה היא איכותית ונעשית באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה. מבנים ניידים,  יתאימו לתוספות בנייה, או כדיור חלופי לזמן שיידרש לשדרוג או שיפוץ המבנה הקיים והתאמתו לפי תכנית תמ"א 38.
 
מהי בעצם תכנית תמ"א 38 הקשורה בהתחדשות העירונית?
 
אנו עדים, שבתקופה האחרונה קיימת התחדשות עירונית בהרבה ערים בארץ. פינוי ובינוי באמצעות תכנית תמ"א 38 היא תכנית שמטרתה לחדש בניינים ישנים בעיר או הריסת מבנים ישנים תמורת חדשים. מה שנקרא היום בשפה המוכרת יותר "פינוי ובינוי". היתרון הוא גם לדיירים וגם לקבלנים שיכולים לנצל את הקרקע לבנייה עד תום באמצעות בנייה לגובה, הרווח הוא גם שייבנו הרבה דירות נוספות שהקלן יקבל מהם רווח נאה. התשתית תהייה חדשה וייבנו בתכנון של תכנית מתאר אזורית, גנים ציבוריים ומרחבים שיוסיפו איכות חיים לתושבים שיקבלו דירות חדשות ואיכות חיים שונה מזו שהייתה להם קודם במובן  הטוב של המילה.
 
מה קורה אם יש דייר המתנגד לפרויקט?
 
במידה ויהיה דייר סרבן בפרויקט התחדשות עירונית,  שאינו יסכים לפשרה ומתנגד לפרויקט זה, עו"ד בתחום המקרקעין, יוכל לעזור בבעיה, עד לתקופה בה יתפנו הדיירים מהמבנה הישן בו הם גרו עד עתה. הקבלנים ה אלה שידאגו לדירה חלופית עד לסיום הפרויקט.  לתמ"א 38 יש תכנית נוספת של חיזוק מבנים {תמ"א 38 ב'}אין ספק שדרך זו היא יעילה ומועילה בהשבחת נכסים ישנים שיחוזקו נגד רעידות אדמה ונתן באמצעות תכנית זו, לקבל תוספת של ממ"ד, מרפסת שמש, תשתית חדשה ומעלית למוחות הדיירים. חיזוק מבנים ייעשה ללא תוספת כספית מצד הדיירים, והפרויקטים הללו יתבצעו בשכונות בהן  המצב הכלכלי הוא מתחת לממוצע,  יש לשים לב כי דירות ששופצו או בניין מגורים שחודש ועונה על התקן ההנדסי יעלו ב 40% מערכם.