חשיבות בדיקת קרינה

חשיבות בדיקת קרינה

העולם שלנו מלא במוצרים הפולטים קרינה . אפילו השמש פולטת קרינה ההופכת את אפקט החממה של כדור הארץ לאפשרי . ישנן כמה רמות שונות של קרינה , יש לציין . חלקן מזיקות , חלקן מזיקות פחות וחלקן כלל לא מזיקות ( למשל , הקרינה של השמש מוגדרת כמזיקה אך רק באופן ישיר , משמע במינונים נמוכים היא לא מזיקה אך בחשיפה גבוהה ( כמו למשל " להצלות " בחוף ) היא אכן מזיקה ויכולה אפילו לגרום לסרטן ) .
 
בכלליות , הקרינה שאותה מייצר האדם בעצמו על ידי מכשירים שונים היא המזיקה ביותר . קרינה למשל ממשדרים שונים , מאנטנות סלולאריות , מכורי היתוך , מכורים גרעיניים וכו' נחשבת למסוכנת ביותר ולמזיקה ביותר ויכולה בקלות רבה ולאורך שנים ליצור תאים מסרטנים אצל האדם . בשל כך קיימת חשיבות רבה לעניין של בדיקות קרינה . בדיקות קרינה אלה בודקות את רמת וסוג הקרינה באוויר ויודעות לומר לנו אם מדובר ברמה תקינה או שאם אנו חיים באזור מסוכן . בדיקות קרינה אלה אינן יקרות ומתבצעות בחינם על העירייה או המועצה המקומית ( אם מדובר בבית מגורים ) או בתשלום על ידי גורמים מקצועיים ( אם מדובר על עסק \ מפעל \ חברה פרטיים ) .
 
הבדיקה מתבצעת כחלק מבדיקת הבדק בית. בעזרת מכשיר אלקטורני ה " חש " את האוויר ויודע לומר לנו האם קיימת בו קרינה , באיזו עוצמה היא קיימת ( אם קיימת ) ואיזה סוג קרינה . בדיקות קרינה הינה חובה של ממש וראוי שכל אזרח החושד באנטנה מסוימת הקרובה לביתו , יבצע את בדיקות קרינה חשובות מאוד אלה